فریز کردن مواد غذایی به درد بخور است؟

فریز کردن مواد غذایی خوبه؟

تغذیه

یه متخصص تغذیه در مورد بسته بندی مناسب مواد غذایی، گفت: مواد غذایی باید در بسته بندیای مناسب نگهداری شه چون که وگرنه مشکلات زیادی رو به وجود میاره.

به گزارش روزنامه پزشکی ایران، سعیده نهاوندی اعلام کرد: فریز کردن مواد غذایی باعث کاهش یا متوقف شدن رشد و فعالیت میکروبی می شه که باید دقت زیادی به این داشته باشیم.

ایشون اضافه کرد: در مورد نگهداری مواد غذایی باید نکاتی رو مورد توجه داشت از جمله درج تاریخ روی بسته‎بندی‎ها، به کار گیری نایلون‎های پلاستیکی استاندارد، چینش مناسب در طبقات یخچال و جداسازی مواد غذایی پخته از خام، چون که در صورت چینش غیرصحیح بین بسته‎بندی‎های مواد غذایی، چسبندگی به وجود اومده که این مشکلاتی رو داره.

نهاوندی در مورد اقدامات نیاز به جهت توقف فعالیت میکروبی مواد غذایی، گفت: پس از طبخ مواد غذایی، دمای اونا بدون این دست اون دست کردن و به سرعت باید پایین آورده شه تا از فساد مواد غذایی و فعالیت میکروبی اونا جلوگیری شه. هم اینکه مواد غذایی باید در دمای ۱۸ درجه سانتی‎گراد که واسه فریز تعریف شده نگهداری شن.

رییس اداره نظارت بر مواد غذایی، اعلام کرد: نبود رعایت چگونگی درست چینش مواد غذایی روی هم در طبقات یخچال، باعث ایجاد چسبندگی بین نایلون‎های پلاستیکی مواد شده که در صورت جداسازی مواد دلیل پارگی در بسته بندی مواد غذایی می شه که این اتفاق، پدیده‎ای به نام سوختگی انجماد رو به دنبال داره که باعث کاهش کیفیت غذا و از بین رفتن ارزش غذایی اون آماده می شه.

نهاوندی در مورد رفع انجماد از مواد غذایی، تأکید کرد: واسه رفع انجماد مواد غذایی سه روش کلی هست که شامل به کار گیری یخچال، به کار گیری آب و به کار گیری مایکروویوه که روش سوم خیلی پیشنهاد نمی شه و مناسب‎ترین روش، یخچاله که در صورت رفع انجماد ناجور تموم مواد مغذی به صورت محلول از بین میره.

.

منبع : pezeshk.us

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • بهترین روشای فریز کردن مواد غذایی
  • و کیفیت مواد غذایی نمی کاهد؟!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *