: غذای منجمد بخوریم یا نه

: ممکنه جزو اون دسته از اشخاصی باشین که  زیاد مواد غذایی منجمد میکنین ولی خوردن مواد غذایی منجمد کار درستیه ؟ واسه بدن ضرر داره؟ واسه اینکه مریضی به سراغتون نیاد مواد غذایی رو چجوری انتخاب کنیم در ادامه  مطلب توضیحات بیشتری در این مورد می دیم

خیالات غلط در مورد غذاهای منجمد، یکی از عوامل هدررفت مواد غذایی و دور ریز اونا هستش طوری که آژانس استاندارد غذا در انگلیس اعلام کرد هرساله هفت میلیون تن غذا در این کشور به خاطر همین دور ریخته می شه.

نظرسنجی آژانس استاندارد غذا نشون میده ۴۳ درصد افراد بر این باور غلط هستن که مواد غذایی باید در همون روز خرید، منجمد شن چون وگرنه خراب می شن و ۳۸ درصد تصور می کنن که مواد غذایی نگهداری شده در فریزر فاسد می شن و باید دور انداخته شن.

این آژانس در بیانیه ای توضیح داده که میشه مواد غذایی رو با خیال راحت تا تاریخ انقضا در فریزر نگهداری و مصرف کرد.

هرچند نگهداری غذا در فریزر به دلیل ایجاد بلورهای یخ دلیل تغییر در طعم و بافت اون می شه؛ اما این موضوع به معنی خراب شدن غذا نیس.

بیشتر باکتریای موجود در مواد غذایی با انجماد مواد، زنده می مانند اما به دلیل کاهش دما و آب غیرفعال می شن؛ پس مواد بر اثر انجماد فاسد نمی شن.

براساس گزارش سال گذشته سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، هرساله حدود ۱.۳ میلیارد تن غذا یعنی حدود یه سوم کل مواد غذایی جهان، دور ریخته می شه. این مقدار غذا واسه سیر کردن ۸۷۰ میلیون آدم کافیه.

در روند تولید این اندازه غذا، هرساله ۳.۳ گیگاتن، برابر ۳.۳ هزار میلیارد کیلو دی اکسید کربن به جو زمین وارد می شه و البته در جریان تجزیه این اندازه مواد غذایی در طبیعت مقدار زیادی گاز متان هم آزاد می شه.

بخش کلی این دور ریز غذا در کشورای ثروتمندی مانند آمریکا به وقوع می رسه. در این کشور هرساله ۵۲ درصد از میوه و سبزیجات، ۵۰ درصد از غذاهای دریایی، ۳۸ درصد از غلات و ۲۲ درصد از گوشت تولید شده، دور ریخته می شه. دلیل کلی این روش در کشورای پولدار، روشای نادرست مصرف کنندگان در خرید و به کار گیری مواد غذاییه.

دور ریز کشورای پولدار اروپایی هم کمی کمتر از آمریکا هستش. اندازه غذای دور ریز در کشورای کمتر پیشرفته و فقیر در مقایسه با آمریکا و اروپا ۱۰ برابر کمتره. با اینحال، بازم مقادیر بزرگی از مواد غذایی در این کشورها دور ریخته می شه. مثلا براساس گزارش فائو، مقدار غذایی که هرساله در آفریقا دور ریخته می شه، می تونه ۳۰۰ میلیون نفر رو سیر کنه.

بخش کلی مواد غذایی که دور ریخته می شه، در طول زنجیره تامین تا رسیدن به بازار، از بین میره. قسمت بزرگی از مواد غذایی در جریان حمل و نقل از بین میره و بخش دیگه اون مخصوصا در کشورای پیشرفت نیافته، به دلیل نگهداری ناجور کیفیت خود رو از دست میده. تشکیل کلانشهرها در کشورای درحال پیشرفت هم با ایجاد تغییر در ساختار و روش بازار و هم اینکه عادات غذایی شهروندان به این مشکل دامن می زنه.

واسه مقابله با این مشکل، مقامات بین المللی به دنبال راهکارهایی واسه نابود کردن دور ریز غذا تا سال ۲۰۳۰ میلادی هستن. واسه این منظور، سازمان فائو و بقیه سازمانای بین المللی سیستمی رو واسه ثبت اندازه غذای دور ریز در کشورها و رد و بدل کردن این اطلاعات ایجاد کردن.

آمریکا و اروپا، برنامه های آموزش مصرف کنندگان رو شروع کردن. اما در کشورای در حال پیشرفت در پیش گرفتن راهکارهای دیگه از جمله استفاده فناوریای مناسب واسه نگهداری، حمل و پخش مواد غذایی، لازمه.

aftabnews.ir

منبع :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *