: علائم هشداردهنده گرمازدگی رو می شناسین؟

آکایران :یکی از علائم گرمازدگی سردرد شدید است

 

بنا : علائم اخطار دهنده گرمازدگی رو می شناسین؟
خطر گرمازدگی با افزایش دمای هوا بیشتر می شه. مشکل گرمازدگی که در اثر گرمای زیاد هوا بروز می کنه، باید به سرعت شناسایی و تحت درمان قرار بگیره، چون می تونه عواقب خطرناکی واسه سلامتی به دنبال داشته باشه. در این مطلب شما رو با علائم گرمازدگی بیشتر آشنا می کنیم.

گرمازدگی و افزایش درجه گرما بدن
در هوای گرم اگه درجه گرما بدن بدون دلیل از ۳۸ یا ۳۹ درجه سانتیگراد تجاوز کنه، طبیعی نیس. در صورت مشاهده اینجور نشونه هایی تو یه فرد، باید نسبت به احتمال گرمازدگی هوشیارتر باشین و فرد رو به مکان خنک ببرین و لباسای ایشون رو از تن درآرین.

لازمه روی فردی که دچار گرمازدگی شده آب بپاشید و منتظر رسیدن اورژانس باشین.

گرمازدگی و حالت تهوع و استفراغ
سرگیجه، حالت تهوع و استفراغ در روزای خیلی گرم معمولا جزو نشونه های گرمازدگی هستن. پس نباید این علائم رو ندیده گرفت. اگه دلیل خاص دیگری واسه حالت تهوع و استفراغ ندارین، حتما با اورژانس تماس بگیرین و تا رسیدن اونا، روی خودتون یا فرد گرمازده آب بپاشید و خنک نگه دارین.

گرمازدگی و سردرد شدید
یکی از علائم گرمازدگی سردرد شدیده .در واقع در صورت گرمازدگی، فرد احساس خفگی می کنه، در نتیجه اکسیژن کافی به مغز نمی رسه و سردردهای شدیدی بروز می کنه. این سردردها هم اینکه در اثر کم آبی بدن به وجود اومده به وسیله گرمازدگی هم اتفاق می افته.
اگه در این روزای گرم، سردردهای شدید به سراغ تون اومد، حتما با اورژانس تماس بگیرین.

از حال رفتن و بیهوشی جزء نشونه های جدی و شدید گرمازدگیه

 

گرمازدگی و رفتارای عجیب و خستگی غیرعادی
رفتارای عجیب، سرگیجه، منگی و خستگی غیرعادی در گرمای زیاد از علائم  هشداردهنده گرمازدگی هستن. پس لازمه که با مشاهده این علائم با اورژانس تماس بگیرین و فرد گرمازده رو خنک نگه دارین. بهتره بدن ایشون رو با یخ یا آب خنک مرطوب و خنک کنین.

 گرمازدگی و بیهوشی
از حال رفتن و بیهوشی جزو نشونه های جدی و شدید گرمازدگیه. این مسئله وقتی بروز می کنه که دیگه علائم گرمازدگی مشخص نشده و یا ندیده گرفته شن.

در هر حال لازمه به سرعت با اورژانس تماس بگیرین.
منبع : tebyan.net

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • علائم هشداردهنده نفخ همیشگی و درد لگن
  • علائم هشداردهنده مریضیای چشم

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *